Turvaline mereliiklus Eesti aktiivseimas navigatsioonipiirkonnas
Kui merel midagi juhtub, ei ole võimalik lihtsalt minema kõndida. Olukord vajab kiiret lahendust ja Eesti merepäästesüsteem on selleks hästi organiseeritud.
Suurt panust turvalisuse tagamisel annavad vabatahtlikud merepäästjad, kes on osa Eesti päästepiirkonna lennu- ja merepäästeplaanist. See rahvusvaheliste standardite järgi koostatud plaan tagab, et otsingu- ja päästetööd viiakse läbi tõhusalt ja professionaalselt.
Tallinna ümbruse vetes tegutseb kuus aktiivset vabatahtliku merepäästeüksust, kes on valmis reageerima ööpäevaringselt. Selline valmisolek on suur väljakutse, sest merel hädasolijatele on aeg kriitilise tähtsusega ka siis, kui inimelud ei ole otseselt ohus. Sellised olukorrad võivad tekkida ilmastikuolude, tehniliste probleemide või mõnikord ka oma võimete ülehindamise tõttu – kogemusele vaatamata võib ootamatusi juhtuda kõigil.
Eesti merehooaeg on lühike, aga piisavalt pikk, et seda täiel määral nautida. Talveperiood on just see, mis pakub kevadel veele pääsemisele lisaväärtust ning annab võimaluse oma aluse eest hoolitseda ning see turvaliseks hooajaks ette valmistada.

Kakumäe piirkonnas on vabatahtlikud merepäästjad juba viis aastat reageerinud Haven Kakumäelt, olles osa Tallinna SAR ühingust mis reageerib juba üle 10-ne aasta Tallinna Vanasadamast. Kakumäe meeskond on valmisolekuga katnud piirkonna, kus asub Eesti üks tihedaima liiklusega veeteid. Reageerimine toimub alati asukohapõhiselt, mis teeb kohaliku kogukonna kaasamise veelgi olulisemaks.
Alates 2025. aasta navigatsioonihooajast alustab Kakumäe Vabatahtlik Merepääste iseseisva ja kogukonnapõhise üksusena. See muudatus võimaldab veelgi paremini keskenduda kohalike oludele ja vajadustele, samal ajal säilitades tiheda koostöö riiklike päästeteenuste ja teiste vabatahtlike üksustega. Uus juriidiline staatus tugevdab ühingu võimekust ja loob aluse jätkusuutlikuks arenguks.
Merel ohutuse tagamine on meeskonnatöö, kus iga panus loeb. Kakumäe Vabatahtlik Merepääste kutsub kõiki meresõpru üles olema teadlikud ja salvestama hädaabinumbrid: Merehädas “Tallinn Rescue” üle Eesti 619 1224 ning hädaolukorras võib alati helistada numbrile 112. Koos hoiame Eesti vetes turvalisust kõrgel tasemel.
Aitäh kõigile, kes panustavad! Jätkame koos turvalisema merekultuuri loomist. 
