Kakumäe merepäästepiirkond asub Eesti ühe kõige tihedama mere- ja veeliikluse keskmes, kus meie SAR vabatahtlike meeskond pakub tuge nii harrastus- meresõitjatele kui ka merega igapäevaselt seotud professionaalidele.

Kakumäe SAR
Kakumäe vabatahtlik merepäästeüksus on loodud 2019 aastal Haven Kakumäe sadama ja Tallinna Vabatahtliku Merepääste poolt.
2025 aasta hooajast alustab Kakumäe Vabatahtlik Merepääste iseseisva juriidilise üksusena, et fokuseerida rohkem piirkonnapõhise reageerimismeeskonna toetamisele.
Meie visiooniks on turvaline mereliiklus Eesti aktiivseimas navigatsioonipiirkonnas.
Meie tegevus järgib rahvusvahelisi konventsioone ja on kooskõlas “International Aeronautical and Maritime Search and Rescue (IAMSAR) Manual”-iga, et tagada rahvusvaheliselt tunnustatud tegevusviisid.
Aitame inimesi merel
- Eestis üks enim väljakutseid saav merepäästeüksus
- Ühe pikima hooajaga üksus Eestis
- 16 riiklikult tunnustatud vabatahtliku merepäästjat
- Reageerimine hooaja vältel 24/7 3 liikmega (SRU)
- Reageerimiskohustus 30 minutit


Juhtimine
MTÜ Kakumäe Vabatahtlik Merepääste juhatus on kolmeliikmeline ning tegutseb vastavalt põhikirjale, järgides hea tava põhimõtteid ja seadusest tulenevaid kohustusi.
- Joosep Soorsk. Tegevused ja koostöö.
- Terje Alliksoo. SAR pädevus, liikmed.
- Guido Peets. Tehnika ja varustus.
Juhatuse kontakt: kakumaesar@gmail.com, 5662 1406
Ühingu kõrgem organ on liikmete üldkoosolek, mis annab juhatusele volitused ja suunab organisatsiooni arengut.
Liitu Kakumäe merepäästega!
Kui sind paelub meri, sul on kokkupuude merega ning siiras soov aidata inimesi merel 24/7, siis oled oodatud meie meeskonda!
Varasem kogemus merel on kindlasti kasuks, kuid pole hädavajalik – kõige vajaliku õpetame kohapeal ning koolitustel. Kõige olulisem on tahe, pühendumus ja valmidus panustada mereturvalisusse.
Kui oled valmis väljakutseks, kirjuta meile, mis motiveerib sind pikaajaliselt merepäästega siduma kakumaesar@gmail.com

Üheks 2024 hooaja tipphetkeks oli IMRF Crew Exchange programm, kus võõrustasime Prantsusmaa, Šoti, Norra ja Hollandi merepäästjaid. Tilgu Merepääste Selts tegi oskusliku jeti-koolituse ja tõi kõigile uusi teadmisi, samas kui külalised näitasid oma esmaklassilisi meditsiinioskusi. Esimene meeskonnavahetuse nädal toimus 2012.aastal 7 riigi osalusel ja @vabatahtlik_merepaaste ning liikmed hoiavad Eesti lippu kõrgel.